Publicaties digitaal

Bennekom Dopen 1688-1817

Voorwoord

De heer D.J. Hillen, hoofdcommies A ter gemeentesecretarie van Ede, heeft aan genealogen een grote dienst bewezen door de doop- en trouwboeken van de gemeente Ede te transcriberen. Zijn weduwe heeft deze boeken geschonken aan Museum Oud-Ede te Ede, dat de VVG toestemming heeft gegeven deze boeken te kopiëren. Op deze manier kan het werk van de heer D.J. Hillen in ruimere kring de belangstelling en waardering krijgen, die het verdient.


Voor deze digitale versie is de oorspronkelijke publicatie van de heer Hillen geheel herzien aan de hand van de originele doopboeken, zoals deze te vinden zijn via het Gelders archief (RBS 577 en 578) of fysiek in het archief van Ede (inventarisnummer 577, 578 en 30). De scannummers zoals deze nu vermeld zijn, verwijzen naar deze bronnen.


Bij inventarisnummer 30 is gebruik gemaakt van de doopdata. In de originele transcriptie door de heer Hillen zijn de geboortedata gebruikt. Hij heeft ook meer geboren kinderen. Dat laatste wordt verklaart uit het feit dat hij het geboorteboek van de burgerlijke gemeente Bennekom, alsmede het doopboek over de periode 1812-1817 gebruikt heeft als leidraad.
 

Auteur
D.J. Hillen / A. van Silfhout
Jaar van uitgifte
1989/2026
Pagina's
155
Plaats
Bennekom
Datum invoer
07-04-2026
Nummer publicatie
112
Soort
Doopboek

 

Als lid kun je dit document inzien,
maar dan moet je wel eerst inloggen.

Bestel deze uitgave


Prijs voor niet leden: € 7,75

Op de hoogte blijven?

Schrijft u zich dan nu in en ontvang automatisch onze nieuwsbrief.

Top